Kendini Keşfet Testleri

İnsanın hayatta neler yapabileceğini bilmesi her şeyden önce kendini tanımasıyla doğru orantılıdır. Özgüven olarak tanımlayabileceğimiz olgudur insanı problemler karşısında güçlü kılan. Özgüven sahibi olmaksa insanın güçlü ve zayıf yanlarını bilmesi, süreç içerisinde mevcut kapasitesini geliştirebilmesiyle mümkündür.

Kendini tanıma ve kişisel gelişim testleri bunun için faydalanılabilecek enstrümanlar arasında önemli bir yere sahiptir. Genelde bireylerin kendilerini yeterince tanıdığını dolayısıyla bu tür testlere gereksinimi olmayacağına ilişkin yaygın bir inanca sahip oldukları görülmektedir. Ancak bu önyargılardan uzak kalarak kendiniz için uygulayacağınız bu tür testlerin farklı bakış açılarının geliştirilmesinde etkili olabileceği, farkında olmadığımız özelliklerimizin bilinmesinde, bunlar üzerinde düşünme etkinliklerinin gücünde bir kelebek etkisi yaratabileceğini unutmamak gerekiyor.

Bu amaçla çok çeşitli ve farklı seviyelerde testlerin geliştirildiği günümüzde örnek olması ve farkındalık oluşturması bakımından aşağıdaki testlerden faydalanılabilir.

http://kisiselbasari.com/kariyer-cipasi-testi-ile-kariyerini-planla.html
http://angelchilds.blogcu.com/testi-coz-kendini-kesfet/2237196
http://www.testler.org/test.php?test=128
http://www.kisiligim.com/kisisel-gelisim-testleri.html
http://www.kesfetkendini.com/Blog/kisiselgelisim/kendinizisinayinkisiselgelisimtestleri-4237/

Adres

BAUN, Kariyer Geliştirme, Uygulama ve Araştırma Merkezi, Rektörlük Binası, 1. Kat, Çağış Kampüsü, 10145, Balıkesir

İletişim

90 (266) 612 14 00
kariyer@balikesir.edu.tr

Bizi Takip Edin: