Staj Hakkında

2021-2022 EĞİTİM ÖĞRETİM DÖNEMİNDE STAJ YAPACAK ÖĞRENCİLERİN DİKKATİNE

         Staj yapacak öğrenciler aşağıda belirtilen hususlara titizlikle dikkat etmelidirler.

        A-AKADEMİK TAKVİM İÇİNDE STAJ YAPMA

Akademik takvim içinde staj yapacak olan öğrencilerimiz, stajlarını sayfa sonunda yer alan Staj Yönergesinde belirtilen kurallara göre yapmaları gereklidir.

        B-YAZ DÖNEMİNDE STAJ YAPMA

  1. Staj başvuru işlemlerinizi Staja başlamadan 15 gün önce tamamlamanız gerekmektedir. Bu tarihten sonra yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir. Yaz okulunda ders alan öğrenciler aynı zamanda staj yapamazlar.
  2. Staj başlatma tarihi: Her Pazartesi
  3.  Ek-1"Zorunlu Staj Kabul Formu dosyasında istenen tüm bilgiler eksiksiz olarak doldurulup, işletmeye onaylattırılacaktır.
  4. Eğer ücret alınacaksa;

 Ek-2“Staj Ücretlerine İşsizlik Fonu Katkısı Bilgi Formu” dosyasında istenen tüm bilgiler eksiksiz olarak doldurulup, işletmeye onaylattırılacaktır.

  1.  Ek-3 “MF_Staj ve Staj Ücretlerine İşsizlik Fonu Katkısı Başvuru Listesi” isimli Excel dosyasında ücret alınmayacaksa sadece öğrenci bilgileri, ücret alınacaksa hem öğrenci ve hem de işletme bilgileri doldurulacaktır. (İlgili Bölüm Staj Menüsü içinde belirtilen iş akışına göre staj Komisyonlarına yada danışmada e posta atınız.)
  1. İşletmeye onaylattırılan form/formlar ve öğrenci tarafından bilgileri doldurulan “MF_Staj ve Staj Ücretlerine İşsizlik Fonu Katkısı Başvuru Listesi (excel dosyası olarak)” ilgili Akademik Danışmana ve/veya Staj Komisyonuna staja başlamadan 15 gün önce e-posta ile gönderilecek ve aynı zamanda öğrenci tarafından OBS üzerinden staj giriş işlemleri yapılacaktır.
  1. Staja başlamak için ilgili kuruma teslim edeceğiniz “Sigortalı İşe Giriş Bildirge” belgeniz vermiş olduğunuz e-posta adresinize gönderilecektir. Aksi bir durumda belgenizi  mfstaj@balikesir.edu.tr adresinden isteyebilir veya bulunmuş olduğu İl Sosyal Güvenlik Kurumundan talep edebilirsiniz.
  1. Staja başladıktan sonra;

 

  1. Staj başvurusu sırasında akademik danışmana e-posta gönderilen tüm formların asılları, staj tesliminde staj defteri ile teslim edilecektir.

 

Fakülte Staj Komisyonu 

  Tüm Öğrencilerimize Başarılar Dileriz.

Staj Zorunluluk Belgesi Yazı Örneği için tıklayınız.

Staj Yönergesi için tıklayınız.

EK-1 Zorunlu Staj Kabul Formu için tıklayınız.

EK-2 Öğrenci-İşveren Staj Sözlemesi (Staj Ücretlerine İşsizlik Fonu Katkısı) Bilgi Formu için tıklayınız.

EK-3 MF_Staj ve Staj Ücretlerine İşsizlik Fonu Katkı Listesi Excell tıklayınız.

Adres

Balıkesir Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü 10145 Altıeylül / Balıkesir

İletişim

0266 612 11 94
makine@balikesir.edu.tr

Bizi Takip Edin: