Staj Evrakları

2020-2021 EĞİTİM ÖĞRETİM DÖNEMİNDE STAJ YAPACAK ÖĞRENCİLERİN DİKKATİNE

Staj yapacak öğrenciler aşağıda belirtilen hususlara titizlikle dikkat etmelidirler.

 1. AKADEMİK TAKVİM İÇİNDE STAJ YAPMA

Akademik takvim içinde staj yapacak öğrenciler Mühendislik Fakültemizin web sayfasında STAJ sekmesinde yer alan ve aşağıda linki bulunan dosyayı inceleyerek stajlarını yapabilirler.

http://www.balikesir.edu.tr/upload/202010021058/files/AkademikTakvimdeStaj.pdf

 1. YAZ DÖNEMİNDE STAJ YAPMA
 1. Staj başvuru işlemlerinizi 09 Temmuz 2021 tarihine kadar tamamlamanız gerekmektedir. Bu tarihten sonra yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir. Yaz okulunda ders alan öğrenciler aynı zamanda staj yapamazlar.
 2. Staj başlatma tarihleri:
 • 26 Temmuz 2021 Pazartesi
 • 02 Ağustos 2021 Pazartesi
 • 16 Ağustos 2021 Pazartesi
 • 06 Eylül 2021 Pazartesi
 1.  "Zorunlu Staj Kabul Formu" dosyasında istenen tüm bilgiler eksiksiz olarak doldurulup, işletmeye onaylattırılacaktır.
 1. Eğer ücret alınacaksa;

 “Staj Ücretlerine İşsizlik Fonu Katkısı Bilgi Formudosyasında istenen tüm bilgiler eksiksiz olarak doldurulup, işletmeye onaylattırılacaktır.

 1.  “MF_Staj ve Staj Ücretlerine İşsizlik Fonu Katkısı Başvuru Listesi” isimli Excel dosyasında ücret alınmayacaksa sadece öğrenci bilgileri, ücret alınacaksa hem öğrenci ve hem de işletme bilgileri doldurulacaktır.
 1. İşletmeye onaylattırılan form/formlar ve öğrenci tarafından bilgileri doldurulan “MF_Staj ve Staj Ücretlerine İşsizlik Fonu Katkısı Başvuru Listesi (excel dosyası olarak)” ilgili Akademik Danışmana ve/veya Staj Komisyonuna 09 Temmuz 2021 tarihine kadar e-posta ile gönderilecek ve aynı zamanda öğrenci tarafından OBS üzerinden staj giriş işlemleri yapılacaktır.
 1. Staja başlamak için ilgili kuruma teslim edeceğiniz “Sigortalı İşe Giriş Bildirge” belgeniz vermiş olduğunuz e-posta adresinize gönderilecektir. Aksi bir durumda belgenizi  mfstaj@balikesir.edu.tr adresinden isteyebilir veya bulunmuş olduğu İl Sosyal Güvenlik Kurumundan talep edebilirsiniz.
 1. Staja başladıktan sonra;

Bölümlere ait web sayfalarımızda yer alan “Staj Yeri Bilgi Formu” ve “Staj Sicil Fişi” dosyalarında istenen tüm bilgileri eksiksiz olarak doldurup, staj bitiminde Bölüm Staj Yönergesinde (Mart 2020 versiyonu) belirtildiği şekilde defterinizle birlikte teslim edilecek.

 1. Staj başvurusu sırasında akademik danışmana e-posta gönderilen tüm formların asılları, staj tesliminde staj defteri ile teslim edilecektir.

 

Fakülte Staj Komisyonu 

15.06.2021

                                                                                                                                           Tüm Öğrencilerimize Başarılar Dileriz.

Akademik Takvim Staj Komisyonu Prensip Kararları İçin tıklayınız.

Staj Zorunluluk Belgesi Yazı Örneği için tıklayınız.

Staj Yönergesi için tıklayınız.

EK-1 Zorunlu Staj Kabul Formu için tıklayınız.

EK-2 Öğrenci-İşveren Staj Sözlemesi (Staj Ücretlerine İşsizlik Fonu Katkısı) Bilgi Formu için tıklayınız.

EK-3 İsteğe Bağlı Staj Kabul Formu için tıklayınız.

İsteğe Bağlı Staj için Protokol Yapılan Kuruluşlar

Adres

Balıkesir Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Çağış Yerleşkesi (Bigadiç yolu üzeri 17. km) 10145, Paşaköy Mah./ALTEYLÜL/BALIKESİR

İletişim

Faks:0 266 612 12 57 Tel:0.266.612 11 94-95
mf@balikesir.edu.tr - mfogrenci@balikesir.edu.tr

Bizi Takip Edin: