2023-2024 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI GÜZ YARIYILI LİSANSÜSTÜ PROGRAMLARA BAŞVURU İLANI
  • 2023-06-05

2023–2024 Eğitim Öğretim Yılı Güz Yarıyılında, Enstitümüz Anabilim Dallarına, Tezli Yüksek Lisans ve Doktora öğrencisi alınacaktır.

 

Başvurular 19 Haziran-09 Temmuz 2023 tarihleri arasında ONLINE olarak yapılacaktır. (https://obs.balikesir.edu.tr/oibs/ina_app/)

(Başvurular 19 Haziran 2023 saat 08:00’da başlayacak ve 09 Temmuz 2023 saat 23:59’da sona erecektir). Adaylar ön kayıt esnasında enstitümüze herhangi bir evrak getirmeyecektir. Evraklar, kesin kayıt aşamasında teslim edilecektir.

 

 

İlan Takvimi ve Genel Şartlar için tıklayınız.

Kontenjanlar ve Özel Alım Koşulları için tıklayınız. 

http://www.balikesir.edu.tr/bau_yonetim/yukleme/birim/32/onemli_duyuru.gif 20 Şubat 2017 tarih ve 29985 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Balıkesir Üniversitesi Lisansüstü Eğitim-Öğretim ve Sınav Yönetmeliğinin 4. maddesinin 5. bendinde “Tezsiz yüksek lisans programları hariç, aynı anda birden fazla lisansüstü programa kayıt yaptırılamaz ve devam edilemez.” hükmü yer almaktadır. Kesin kayıt yaptırsalar dahi bu durumda başvurdukları tespit edilen öğrencilerin kayıtları silinir.

Başvurular takvimde belirtilen tarihler arasında Öğrenci Bilgi Sistemi (OBS) üzerinden yapılacaktır. 

(Başvuru sisteminde eksik veya hatalı bilgi/belge girildiğinde mailinize bildirilecektir. Başvuru süresinde düzeltilmesi istenen bilgi ve belgenin tamamlanmaması halinde başvurunuz dikkate alınmayacaktır.)

----------------------------------------

Uluslararası öğrenci başvuruları  Öğrenci Bilgi Sistemi (OBS) üzerinden yapılacaktır. 

(Başvuru sisteminde eksik veya hatalı bilgi/belge girildiğinde mailinize bildirilecektir. Başvuru süresinde düzeltilmesi istenen bilgi ve belgenin tamamlanmaması halinde başvurunuz dikkate alınmayacaktır.)

Balıkesir Üniversitesi Uluslararası Öğrencilerin Lisansüstü Programlara Başvuru ve Kabulü Yönergesi

-----------------------------------------

Yatay Geçiş Yapmak İsteyen Öğrenciler İçin

Yatay geçiş yapmak isteyen öğrenciler başvurularını şahsen, posta veya e-posta (baufbe@balikesir.edu.tr) yoluyla aşağıdaki form ve ekleri ile Enstitüye yapmalıdır. Başvuruda eksik veya hatalı belge olması durumunda mail adresinize başvuru sürelerinde geri bildirim yapılacaktır. Lütfen mail adresinizi başvuru sürelerinde takip ediniz.

Yatay Geçiş Başvuru Formu

BAŞVURULARDA DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR

  • Adayların ön kayıt işlemleri https://obs.balikesir.edu.tr/oibs/ina_app/ adresinden on-line olarak yapılacaktır. Adaylar ön kayıt esnasında Enstitümüze herhangi bir evrak getirmeyecektir. Evraklar, kesin kayıt aşamasında teslim edilecektir.

  • Adaylar, Enstitü Ön Kayıt Bilgi Sistemi bağlantısından şifre alarak ve sisteme erişip gerekli alanları doldurarak, internet üzerinden başvurularını yapacaklardır. Ön kayıt işlemleri tamamlandıktan sonra, adayların bilgileri tam ve doğru girdiklerine dair onay vermeleri gerekmektedir. Onaydan sonra program değişikliği ya da herhangi bir değişiklik yapılmayacağından, bilgilerin doğruluğundan emin olduktan sonra onay verilmelidir. Aday tarafından onay verilmeyen başvurular geçersiz sayılır. Adayların başvuruları Enstitü tarafından incelenip onay verileceğinden, adayların başvuru durumlarını otomasyon sisteminden ve/veya e-posta adreslerinden takip etmeleri gerekmektedir. Başvurularda Enstitü tarafından başvurusu kabul edilmeyip, düzeltilme istendiğinde, öğrenci başvuru tarihlerinde düzeltme yapıp tekrar onaylayarak göndermesi gerekmektedir. Bu nedenle adayın geçerli bir e-posta adresini kullanması gerekmektedir.

  • Ön kayıt işlemleri için sisteme vesikalık fotoğrafın yüklenmesi zorunludur. Fotoğrafları bu niteliklere sahip olmayan adayların başvuruları reddedilecektir.

  • Eksik belge ve yanlış beyan sorumluluğu adaya aittir. Bu durumda kayıt alınmış olsa bile adayın kaydı iptal edilecektir.

  • Adaylar, sınav giriş durumlarını, sınav yeri ve saatini otomasyon sistemi üzerinden takip edeceklerdir. Adaylara, sınava giriş yeri ile ilgili başka bir çağrı yapılmayacaktır.

Adres

Balıkesir Üniversitesi Rektörlük Binası, Fen Bilimleri Enstitüsü, 4. Kat Çağış Yerleşkesi / Balıkesir

İletişim

(0266) - 612 14 00
baufbe@balikesir.edu.tr

Bizi Takip Edin: