Ders Muafiyet Talepleri Son Başvuru Tarihi
  • 2023-10-02

2023-2024 Eğitim Öğretim Yılında Fakültemize İlk Kez Kayıt Yaptıran Öğrencilerin (YKS/ DGS/Ek Yerleştirme) daha önce öğrenim gördükleri yükseköğretim kurumlarından aldıkları ve başarılı oldukları derslerden muaf olmak için onaylı transkript,  onaylı ders içeriği ile birlikte Ders Muafiyet Dilekçelerini 13.10.2023 tarihi mesai bitimine kadar Fakültemiz Öğrenci İşlerine şahsen teslim etmeleri veya ilahiyat@balikesir.edu.tr  adresine mail yolu ile göndermeleri gerekmektedir.

Ders Muafiyet Dilekçesi için tıklayınız

BAUN Muafiyet ve İntibak İşlemleri Yönergesi

Başvuru Esasları ve Süresi

MADDE 5- (1) Üniversiteye kayıt hakkı kazanan öğrencilerin, muaf olmak istedikleri dersleri bildiren dilekçelerine onaylanmış not döküm belgesini (transkript) ve ders içeriklerini eklemeleri gerekir. İnternet adresi (tam bağlantı adresi) belirtilen ders içeriklerinin çıktıları ile doğrulama kodu olan not döküm belgeleri kabul edilir.

(2) Öğrenciler, daha önce almış ve başarmış oldukları ders/dersler karşılığında hangi ders/derslerden muaf olmak istediklerini başvuru dilekçelerinde belirtmek zorundadır.

(3) Öğrenciler, daha önce almış oldukları ve başarmış oldukları birden fazla derse karşılık muadil ders/derslerden muafiyet isteğinde bulunabilirler.

Adres

Balıkesir Üniversitesi Çağış Yerleşkesi Bigadiç Yolu 17.km Altıeylül/BALIKESİR

İletişim

0 266 249 61 79
ilahiyat@balikesir.edu.tr

Bizi Takip Edin: