BAÜN Beton Kano Takımı, 19. Deutsche BetonKanu Regetta 2024’te Ülkemizi Başarı ile Temsil Etti
  • 2024-06-28

Balıkesir Üniversitesi (BAÜN) Beton Kano Takımı, Almanya’da düzenlenen “19. Deutsche BetonKanu Regetta 2024” isimli uluslararası yarışmaya katılan tek Türk takımı olarak üniversitemizi ve ülkemizi başarı ile temsil etti.

Fakültemiz İnşaat Mühendisliği bölümünden Arş. Gör. Oğuz Köse’nin danışmanlığını üstlendiği, Fakültemiz öğrencilerinden oluşan BAÜN Beton Kano Takımı, Tulpar ve Firuze isimli iki beton kano ile kadın ve erkek kategorilerinde ikişer takımla, karma kategoride de bir takımla yarışlara katılarak başarı elde etti.

Farklı ülkelerden 43 üniversitenin 113 takım ve 66 beton kano ile katılım sağladığı ve toplamda 1000’in üzerinde öğrencinin yer aldığı yarışmada Balıkesir Üniversitesi Beton Kano Takımı, 60 takımın yarıştığı erkek kategorisinde Tulpar kanosu ile 24’üncü, Firuze kanosu ile 11’incı olurken, 48 takımın yarıştığı kadın kategorisinde Tulpar kanosu ile 12’nci, Firuze kanosu ile de 6’ncı oldu. 28 takımın yarıştığı karma kategoride de Firuze kanosu ile 4’üncü olan BAÜN Beton Kano Takımı, en iyi forma tasarımı kategorisinde de 37 forma arasından 2’ncilik derecesi kazandı.

BAÜN Beton Kano Takımını tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Dekanlık