2022/2023 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Yarıyılı Lisansüstü Programlara Başvuru İlanı
  • 2022-07-25

Başvuru Takvimi için tıklayınız.

Genel Şartlar için tıklayınız.

Kontenjanlar ve Özel Şartlar için tıklayınız. (Üniversitemiz Senatosunun 01.08.2022 tarih ve 2022/8 sayılı oturumunda alınan karar ile, enstitümüz Baskı Sanatları Anasanat Dalı yüksek lisans programına alınacak öğrenci kontenjanları eklenerek ilanımız yeniden güncellenmiştir).

 

http://www.balikesir.edu.tr/bau_yonetim/yukleme/birim/32/onemli_duyuru.gifBaşvurular takvimde belirtilen tarihler arasında Öğrenci Bilgi Sistemi  (tıklayınız) üzerinden yapılacaktırBaşvuru sisteminde eksik veya hatalı bilgi/belge girildiğinde mailinize bildirilecektir. Başvuru süresinde düzeltilmesi istenen bilgi ve belgenin tamamlanmaması halinde başvurunuz dikkate alınmayacaktır.

http://www.balikesir.edu.tr/bau_yonetim/yukleme/birim/32/onemli_duyuru.gifLisansüstü programlara başvuracak adayların başvurularda dikkat etmesi gereken hususlar;

- OBS'den bilgi ve belgelerinizi yükledikten ve son aşamaya geldikten sonra "kaydet" butonuna basınız. Aksi halde kaydınız enstitümüz başvuru sistemine düşmeyecektir.

- Enstitümüz tarafından ön kontrol yapılarak " onaylandı, reddedildi veya hatalı başvuru" olarak OBS'ye ve mailinize geri bildirim yapılacaktır. Bu süreçte Öğrenci Bilgi Sistemini ve mail adreslerinizi takip ediniz. Kayıt durumunuz son kontroller yapıldıktan sonra 22 Ağustos 2022 tarihinde kesinleşecektir. (Belirtilen tarihten önce durum değişikliği olabilir).

Uluslararası öğrenciler başvurularını OBS'den yapacaktır.

Özel Öğrenci Başvuru Formu için tıklayınız.  

Yatay Geçiş Başvuru Formu için tıklayınız. (Balıkesir Üniversitesi Lisansüstü Eğitim-Öğretim ve Sınav Yönetmeliğinin 16.maddesi hükümleri uygulanır.)

 

 

KESİN KAYIT HAKKI KAZANAN TEZSİZ YÜKSEK LİSANS PROGRAMI ÖĞRENCİLERİ HARÇ ÜCRETLERİ

  • İşletme Tezsiz Yüksek Lisans programı (ikinci öğretim) harç ücreti: 9900 TL (2 x 4950 TL) olarak ödenecektir.
  • Eğitim Programları ve Öğretim Tezsiz Yüksek Lisans programı (ikinci öğretim) harç ücreti: 5000 TL (2 x 2500 TL) olarak ödenecektir.

Adres

Balıkesir Üniversitesi Rektörlüğü Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürlüğü 4.Kat Çağış Yerleşkesi 10145 BALIKESİR

İletişim

0-266-612 14 00 (Dahili:101401-101402)
sbe@balikesir.edu.tr

Bizi Takip Edin: