Balıkesir Üniversitesi, Üniversite-Şehir Bütünleşmesi ile Yeni Akademik Yıla Hazır

14 Fakültesi, 4 enstitüsü, 2 yüksekokulu ve 12 meslek yüksekokulu bulunan; Türkiye’nin dört bir yanından 30 bini aşkın öğrencisi ile Balıkesir’in marka değerlerinden olan Balıkesir Üniversitesinde yeni akademik yıl heyecanı yaşanıyor. 

2 Ekim tarihinde başlayacak yeni akademik yıl öncesinde Balıkesir Üniversitesinde; Balıkesir Milletvekilleri İsmail Ok ve Dr. Mustafa Canbey, Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yücel Oğurlu, ilgili kurumlardan üst yöneticiler ve daire amirlerinin de yer aldığı akademik yıla hazırlık istişare toplantısı gerçekleştirildi.

Rektörlük Senato Salonunda gerçekleştirilen toplantıda, üniversitede yeni akademik yılın başlaması öncesinde yapılan hazırlıklar ile Büyükşehir Belediyesi ve ilgili diğer kurumların şehirde ve kampüs alanında gerçekleştirmekte olduğu çalışmalar gözden geçirildi.

Gerçekleştirilen toplantıda, üniversite-şehir bütünleşmesine verdikleri öneme vurgu yapan Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yücel Oğurlu, üniversitenin gelişiminde Büyükşehir Belediyesinin desteklerinin oldukça değerli olduğunu belirtti. Balıkesir’in yükseköğretimde de tercih edilirliği yüksek şehirler arasında yer aldığına dikkat çeken Rektör Oğurlu; “30 bini aşkın öğrencimize ve personelimize ev sahipliği yapan şehrimizin marka değerini daha da yükseltmek için bizler de ulusal ve uluslararası düzeyde akademik çalışmalar ve etkinlikler gerçekleştirmeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu. 

Milletvekilleri İsmail Ok ve Dr. Musatafa Canbey ile Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz da üniversitede gerçekleştirilen çalışmalar ve öğrencilerin talepleriyle yakından ilgilendiklerini ve üniversitenin gelişim sürecini desteklemeye devam edeceklerini belirterek, yeni akademik yılın hayırlı olması dileklerinde bulundular.

Toplantının ardından kampüs alanında; Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesindeki yurtlar, Botanik Bahçesi ve Balıkesir Üniversitesi Hastanesi ek bina inşaatının da ziyaret edildiği inceleme gezisi gerçekleştirildi.

© 2023 Balıkesir Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı & Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü