TEKNOFEST Takımları

"TEKNOFEST, Türkiye’de milli teknolojinin geliştirilmesi konusunda kritik rol oynayan birçok kuruluşun paydaşlığıyla düzenlenen Türkiye'nin ilk havacılık, uzay ve teknoloji festivalidir. İlki 2018'de gerçekleştirilen TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali; teknoloji yarışmaları, hava gösterileri, konserler, çeşitli konularda gerçekleştirilen söyleşi ve etkinlikler gibi birçok faaliyete ev sahipliği yaparak toplumda teknolojiye olan ilgiyi artırmayı ve Türkiye’nin teknoloji üreten ve geliştiren bir topluma dönüşmesi konusunda farkındalık oluşturmayı hedeflemektedir."

Yüz binlerce gencin hayallerini gerçekleştirmesi için TEKNOFEST kapsamında çeşitli disiplin ve kategorilerde teknoloji yarışmaları düzenlenmektedir. Bu yarışmalarda başarılar elde etmek amacıyla Balıkesir Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği TEKNOFEST Takımı; Prof. Dr. Ayhan İstanbullu danışmanlığında zengin, entelektüel ve teşvik edici bir akademik ortam oluşturmayı amaçlamaktadır. Kendini işine adamış profesyonel bir topluluktan oluşan takımımız lisans ve lisansüstü öğrencilerden oluşmaktadır. Farklı disiplinlerden bir araya gelerek oluşturulan takımımız son teknoloji ile gerçek dünya problemlerine çözümler üretmektedir.

Prof. Dr. Ayhan İstanbullu hocamız danışmanlığında TEKNOFEST'te katılan topluluklarımız şunlardır:
- Misya Havacılık ve Uzay Teknolojileri Topluluğu Roket Takımı
- Elektrik, Bilgisayar Sistemleri Topluluğu

Bu topluluklardan Misya Havacılık ve Uzay Teknolojileri Topluluğu Roket Takımı TEKNOFEST Roket yarışmasında finale kalma başarısı elde etmiştir. Tüm topluluklarımızın takım liderleri ve takım üyelerine göstermiş oldukları çabadan dolayı bölüm adına ayrı ayrı teşekkür ederiz.

Adres

Balıkesir Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Ek Bina Bilgisayar Mühendisliği Bölümü 10145 Çağış Kampüsü, BALIKESİR / TÜRKİYE

İletişim

+90 266 612 1194
ceng@balikesir.edu.tr

Bizi Takip Edin: