Dekanın Mesajı

Sevgili Öğrenciler; 1992 yılında kurulan Fen-Edebiyat Fakültemizin 2015-2016 yılı itibariyle Biyoloji, Fizik, Kimya, Matematik, Moleküler Biyoloji ve Genetik olmak üzere 5 fen bölümü; Türk Dili ve Edebiyatı, Tarih, Coğrafya ve Sosyoloji olmak üzere 4 sosyal bölümü bulunmaktadır. Bölümlerimizin tamamında yüksek lisans, 7 bölümde ise doktora programları yürütülmektedir.

Fakültemizdeki tüm bölümler, uluslararası standartlarda çağdaş eğitim-öğretim yöntemlerini uygulayarak zorunlu ve seçmeli derslerden oluşan programları ile yüksek kalitede lisans ve lisansüstü eğitim vermektedir. Öğrencilerimize güçlü, sağlam, teorik ve uygulamalı altyapı kazandırmak üzere verilen bu dersler, onları eleştirel düşünmeye yönlendirmeyi, bağımsız araştırma yapmayı ve kendilerini yenileme yeteneklerini geliştirmeyi amaçlamaktadır. Diğer taraftan Fakültemiz öğrencileri, Erasmus ve Farabi öğrenci değişim programları çerçevesinde Avrupa'nın ve Türkiye’nin seçkin üniversitelerinde belli sürelerle öğrenimlerini sürdürebilmektedirler.

Fakültemiz, Türkiye'deki bilim ve teknolojinin gelişmesine katkıda bulunmayı, sosyal alanlarla ilgili ortaya çıkan problemlere çözümler üretmeyi, eğitim ve öğretim kalitesini geliştirmeyi amaçlamaktadır. Hem Ege denizine hem de Marmara denizine sınırları olan Balıkesir ve çevresinin öğrencilerimize sunduğu güzelliklerle birlikte kaliteli ve huzurlu bir üniversite yaşamı ve başarılı bir gelecek için Fakültemizdeki tüm bölümlerin yeni öğrencilerimiz için doğru bir tercih olduğunu belirtmek isterim. Bilim dünyasındaki yerimizi daha ileri standartlara ulaştırmak, ülkemizi çağdaş uygarlık seviyesinin üzerine çıkarmak hedefleri doğrultusunda çalışmalarını sürdüren öğretim üyesi ve yardımcılarına, öğrencilerimize, çalışanlarımıza ve mezunlarımıza kısaca hepimize büyük görevler düşmektedir. Bu idealler için çalışan herkese en içten saygı ve sevgilerimle birlikte sağlık, huzur, başarı ve mutluluklar dilerim.

 

Adres

Balıkesir Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Çağış Yerleşkesi (Bigadiç yolu üzeri 17. km) 10145, BALIKESİR

İletişim

Tel:+ 90 266 612 10 00 / + 90 266 612 12 78 Faks: +90 266 612 12 15
E-posta adresi: fef@balikesir.edu.tr

Bizi Takip Edin: