Dekanın Mesajı

Fakültemiz;  çalışanların ve öğrencilerin ortak hedefleri ve sorumlulukları paylaştığı bir kurumdur. Öğretim elemanlarımız mutluluğu mesleki üretkenlikte aramayı temel felsefe olarak benimsemişlerdir.

İnsancıl ve bilimsel bir anlayışla toplam kalite yönetimini benimsemiş olan Fakültemiz, öğreneni öğrenme sürecinin temeli olarak kabul etmektedir; yaşam boyu öğrenme alışkanlığını kazanma ve kazandırma çabası içerisindedir; öğrenmenin mutluluğun kaynağı olduğuna inanmakta ve bu doğrultuda çalışmalarını sürdürmektedir. 2010 yılı itibariyle 100. yılını kutlayan Fakültemiz, tarihten gelen öğrenme-öğretme deneyimlerini günümüz eğitiminin yükselen değerleriyle birleştirmesini bilmiştir; problem çözme, projeye dayalı öğrenme, işbirlikli öğrenme gibi aktif öğrenme modellerini uygulayarak geleceğin öncü öğretmenlerini yetiştirmektedir.

Sevgili Öğrenciler;

Fakültemiz yönetimi, akademik ve idari kadrosuyla sizlere en nitelikli hizmeti sunmayı amaçlamaktadır. Bununla birlikte başarıyı elde etmenin yolunun kendini tanımadan, kendi görev ve sorumluluklarını yönetmekten, kendi öğrenme stillerini belirlemekten geçtiğini unutmayınız. Öğrencisi olmaktan gurur duyacağınızı umduğumuz Fakültemizin temel değerlerine, ilkelerine, özgörevini ve özülküsüne uygun hareket etmeniz başarınızı daha da kolaylaştıracağını aklınızdan çıkarmayınız.

Fakültemizin fiziki altyapısı, aktif öğrenmeyi destekleyecek şekilde düzenlenmiş olup bu yöndeki iyileştirme çalışmaları devam etmektedir. Sizlerden beklentimiz, alanınızda uzman, etkili iletişim becerileri kazanmış, eğitim teknolojilerini kullanabilen, ekip çalışmasında uygun eğitim süreci liderliğini yapabilen, sorun çözebilen, aktif öğrenme yöntemlerini uygulayabilen, çevreye duyarlı, Türkçeyi doğru ve güzel kullanan aynı zamanda en az bir yabancı dille iletişim kurabilen yarının öğretmen adayları olarak Fakültemizin bu fiziki ve akademik altyapısından en üst düzeyde yararlanmanızdır.

Değerli öğretim elemanlarımız ve idari personelimiz;

Belirlenen değerler-ilkeler doğrultusunda Fakültemizin özgörevini yerine getirmesinde ve özülküsüne ulaşmasında sizin özverili çalışmalarınız en önemli etken olmuştur ve olmaya da devam edecektir. Eğitimle ilgili hedeflerimizi gerçekleştirebilmek, asırlık kurumumuzu Türkiye’nin tercih edilen tek öğretmen yetiştiren kurumu haline getirebilmek için bundan sonra da sizin tutum ve davranışlarınız son derece önemli olacaktır. İdari personelimizin öğrencilerimize ve çalışanlarımıza zamanında ve hatasız olarak profesyonel bir biçimde hizmet vermeleri, öğretim elemanlarımızın kendilerini geliştirmeye yönelik uluslar arası ölçekte bilimsel yayınlar yaparak üst düzeyde nitelikli öğretmen adayları yetiştirmeleri kendilerinden en büyük beklentimizdir. Bu zamana kadar göstermiş olduğunuz başarı ve bundan sonra göstereceğiniz gayret için teşekkür ediyor, başarılarınızın devamını diliyorum.

 

Prof. Dr. Mehmet BAŞTÜRK

 Dekan

Adres

Dinkçiler Mah. Soma Cad. Merkez/BALIKESİR

İletişim

0266 241 27 62-63 / 0266 241 12 12
nef@balikesir.edu.tr

Bizi Takip Edin: