Bankacılık ve Sigortacılık Kariyer Günleri

Kepsut MYO'da Bankacılık ve Sigortacılık Kariyer Günleri Etkinlikleri Düzenlendi

Balıkesir Üniversitesinin son kurulan birimlerinden olan Kepsut Meslek Yüksekokulunda Bankacılık ve Sigortacılık Bölümündeki kariyer günleri kapsamında düzenlenen etkinliklerde sektör temsilcileri öğrencilerle buluştu.

Düzenlenen ilk etkinlikte Ziraat Bankası Kepsut Şube Müdürü Mehtap Bozhan, Bankacılık ve Sigortacılık Bölümü öğrencileri bir araya geldi. Mehtap Bozhan, öğrencilerle gerçekleştirdiği söyleşide, modern bankacılığın gelişim sürecine değinerek hızla gelişen bankacılık sektörünün çalışanlarından neler beklediğini ele aldı. Eğitimini sektör-okul işbirliği içinde tamamlamış bireylerin iş hayatındaki başarı olanaklarına vurgu yapılan etkinlikte, bankaların bölüm mezunları için sunduğu kariyer imkanları hakkında da bilgiler paylaşıldı.

Okulda düzenlenen diğer bir etkinlikte ise TOBB Sigorta Acenteleri İcra Komitesi Üyesi ve Türkiye Sigorta Acenteleri Federasyon (TÜSAF) Başkanı Murat Büyükçelebi ve sigorta sektörü temsilcileri öğrencilerle buluştu. Murat Büyükçelebi, sigortacılık sektörünün nitelikli iş gücü bulma problemine değinerek, sektör ve üniversitenin işbirliği içinde olmasının hem sektörün gelişimine hız kazandıracağını hem de öğrencilerin teorik bilgilerini verimli hale getireceğini belirtti. Etkinlikte, iş gücü niteliğinin güçlendirilmesi ile sigortacılık sektörünün istihdam yelpazesinin genişleyeceğine dikkat çekildi.

Kepsut Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Murat Doğdubay ile öğretim elemanlarının da katıldığı etkinliklerde öğrenciler ilgili sektörler ve kariyer olanakları ile ilgili sorularına da yanıtlar buldu.

Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü
0266 612 1423 basin@balikesir.edu.tr

 

Adres

Balıkesir Üniversitesi Kepsut Meslek Yüksekokulu Kasapzade Mah. Burhan Alkan Bulvarı No:22/1 Kepsut/BALIKESİR

İletişim

0 266 576 13 13
kepsutmyo@balikesir.edu.tr

Bizi Takip Edin: