Faaliyetler

 

Balıkesir Üniversitesi (BAÜN) Dursunbey Meslek Yüksekokulunda, 2021-2022 eğitim-öğretim yılı mezuniyet töreni gerçekleştirildi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan ve müzik dinletisi ile devam eden törende öğrenciler adına Okul Birincisi Hatice YAREN bir konuşma yaptı. Törende, Dursunbey Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Hülya GÜR’de yaptığı konuşma ile öğrencileri mezuniyetleri dolayısıyla tebrik etti.

Protokol üyelerinin yanı sıra öğretim elemanları ve öğrencilerin ailelerinin de yer aldığı tören, bölümlerinde dereceye giren öğrenciler ile tüm mezun öğrencilere belgelerinin verilmesinden sonra, keplerin atılmasıyla sona erdi. Törenin ardından misafirlere ikramda bulunuldu.

    

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

 

 

 

ORMANCILIK BÖLÜMÜ YANGIN GÖNÜLLÜSÜ OLDU

Dursunbey Meslek Yüksekokulu Ormancılık Bölümü 1. ve 2. sınıf öğrencileri aldıkları eğitim ile orman yangınları ile mücadele gönüllüsü oldu. Balıkesir Orman Bölge Müdürlüğü’ne bağlı Dursunbey Orman İşletme Müdürlüğü ekipleri ile Balıkesir Büyükşehir Belediyesi bünyesinde bulunan Dursunbey İtfaiye ekipleri tarafından 25 Mayıs 2022 tarihinde öğrencilere yangınlarla ilgili teorik ve uygulamalı eğitimler verildi. Eğitim sonunda her bir öğrenci olası bir afet durumunda mücadele için hazır duruma getirildi.

 

ARAZİ GEZİSİ

Yüksekokulumuz Ormancılık ve Orman Ürünleri Programı 2. sınıf öğrencilerine yönelik olarak dersleri kapasamında, 30 Mayıs 2022 tarihinde, Öğr.Gör.Doğan AKDEÖİR ve Öğr.Gör.Mehmet AKÇA nezaretinde Candere Orman İşletme Şefliği sahalarına arazi gezisi yapılmıştır.

 

 

Meslek Yüksekokulumuzda 58. Kütüphane Etkinliği:

Meslek Yüksekokulumuzda, Meslek Yüksekokulumuz ve Dursunbey İlçe Halk Kütüphanesi tarafından 30.03.2022 tarihinde 58. Kütüphane Haftası Etkinliği, İlçemiz ortaöğretim öğrencileri, Meslek Yüksekokulumuz öğrencileri ve davetli misafirlerimizin katılımı ile gerçekleştirildi.

Etkinliğe katılan öğrenci ve davetli misafirlerimize Meslek Yüksekokulumuz Müdürü Prof.Dr.Hülya GÜR teşekkür etti.

Etkinliğin sonunda Meslek Yüksekokulumuz Müdürü Prof.Dr.Hülya GÜR, Dursunbey İlçe Halk Kütüphanesi sorumlusu Zahide PALA'ya katkılarından dolayı teşekkür belgesi takdim etti.

 

 

 

 

 

Meslek Yüksekokulumuzda Kızılay'a Kan Bağışı:

Meslek Yüksekokulumuza gelen KIZILAY'a öğrencilerimiz, akademik ve idari personelimiz kan bağışında bulunmuşlardır.

 

 

 

 

Ege Bölgesi Kariyer Fuar'na Katılım

Türkiye Cumhuriyet Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakalrı Koordinasyonunda, Ege Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirilen Ege Bölgesi Kariyer Fuarı'na 21 Mart 2022 tarihinde, Öğretim Görevlilerimiz Ali ÇİÇEK, Doğan AKDEMİR ve Yıldız GERDAN sorumluluğunda Meslek Yüksekokulumuz öğrencileri katılmışlardır.

 

 

 


Basında Dursunbey Meslek Yüksekokulu

 

 

 

Etik Kültürün Yaygınlaştırılması İle İlgili Eğitim:

Meslek Yüksekokulumuz Müdürü Prof.Dr.Hülya GÜR tarafından akademik ve idari personelimize "Etik Kültürün Yaygınlaştırılması" ile iligili eğitim semineri verilmiştir.

 

 

 

 

18 Mart Çanakkale Zaferi:

Meslek Yüksekokulumuzda, öğrencilerimize, akademik, idari personelimize ve davetli misafirlerimize "18 Mart Çanakkale Zaferinin 107. Yıldönümünde M.Kemal ATATÜRK'ü Ve Tüm Şehitlerimizi Saygı Ve Minnetle Anıyoruz" konulu etkinlik, konuşmacı Öğretim Üyesi Dr.Fuat ÖZER tarafından, gerçekleştirilmiştir.

Etkinlik sonunda, Meslek Yüksekokulumuz Müdürü Prof.Dr.Hülya GÜR tarafından konuşmacı Öğretim Üyesi Dr.Fuat ÖZER'e sunumu için teşekkür etti. 

 

 

 

 

 

09.03.2022 tarihinde yapılan, 8 Mart Dünya Kadınlar günü kapsamında “Kadına Yönelik Şiddetin Öğrencilerle Birlikte Değerlendirilmesi” konulu etkinlik:

09.03.2022 tarihinde Meslek Yüksekokulumuzda gerçekleştirilen etkinlikte Meslek Yüksekokulumuz Müdürü Prof.Dr. Hülya GÜR tarafından açılış konuşması gerçekleştirilmiş, sonrasında “8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kapsamında Kadına Yönelik Şiddet” konusunda Öğr.Gör.Dr. Figen ALTINER tarafından bir sunum yapılmıştır. Sunum sonrasında öğrenciler ile birlikte kadına yönelik şiddet kapsamında sohbet ve değerlendirme gerçekleştirilmiştir.  Etkinlik sonunda Meslek Yüksekokulumuz kadın personeline Üniversitemiz Rektörlüğünce gönderilen hediyeler, Meslek Yüksekokulumuz Müdürü Prof.Dr. Hülya GÜR, Öğretim Görevlilerimiz ve katılımcı misafirlerimiz tarafından kadın personelimize takdim edilmiştir.

 

 

 

09.03.2022 tarihinde yapılan, “İlk Yardım Eğitimi” konulu etkinlik:

09.03.2022 tarihinde Meslek Yüksekokulumuzda Üniversitemiz Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı ile Sivil Savunma Uzmanlığı tarafından akademik ve idari personel ile öğrencilerimiz için Meslek Yüksekokulumuzda “İlk Yardım Eğitimi” gerçekleştirilmiştir.

Eğitim sonunda,  Meslek Yüksekokulumuz Müdürü Prof.Dr.Hülya GÜR etkinliği gerçekleştiren ilgililere Meslek Yüksekoulumuz akademik, idari ve öğrecilerimize ilk yardım konusunda verdikleri eğitim için teşekkür etti.  

 

 

 

Adres

Dursunbey Meslek Yüksekokulu Bozyokuş Mah. Zihni Özger Cad. Hıdırlık Mevkii 10800 Dursunbey / BALIKESİR

İletişim

0 266 6624940
durmyo@balikesir.edu.tr

Bizi Takip Edin: