Müdürün Mesajı

 Sevgili Gençler,

Balıkesir Üniversitesi Dursunbey Meslek Yüksekokulu’nun bir öğrencisi olmanız nedeniyle sizleri kutluyorum… Kazandığınız üniversite ve bölüm %100 doluk oranına sahiptir. Sizin gibi öğrencilerin Meslek Yüksek Okulumuzu seçtiği için gururluyuz.

Meslek yüksekokulumuz ana amacı ulusal ve uluslararası düzeyde yaşam boyu öğrenme felsefesine uygun nitelikli eğitim sahibi, sanayinin ihtiyaç duyduğu alanda mesleğin gerektirdiği bilgi donanımına sahip, teknolojiyi etkin kullanabilen, bilgiye ulaşmayı ve üretmeyi ilke edinen, ekonomiye katkı sunan, mesleki açıdan yetkin, toplumsal değerlere saygılı, Atatürk İlke ve İnkılâplarına bağlı yüksek nitelikli bireyler yetiştirmektir. Programlarımızda hem temel bilgiler hem de meslek becerilerini artıracak uygulamalı dersler yer almaktadır. Eğitim programlarımız sektörün talep ve önerileri doğrultusunda sürekli olarak yenilenmektedir. 

Balıkesir Üniversitesi Dursunbey Meslek Yüksekokulu 1995 yılında eğitime başlamış olup genç, dinamik ve alanında uzman bir kadroya sahiptir. Balıkesir Üniversitesi Dursunbey Meslek Yüksekokulu ön lisans programlarımızda akademik ve idari kadromuz, uygulamalı derslerin yapıldığı laboratuvarımız, sosyal etkinliklerimiz, seminer ve konferans programlarımızla öğrencilerimizi sektörün ihtiyaç duyduğu nitelikli eğitim almış bireyler olarak geleceğe hazırlıyoruz. Diğer yandan, alanlarında yetkin bilim insanı olan akademik personelimiz ile deneyimli ve güler yüzlü idari personelimizin her zaman yanınızdadır.

Ayrıca mezun olan öğrencilerimiz önlisans diplomasını aldıktan sonra isterlerse Dikey Geçiş Sınavı’na girerek yüksek öğretimlerine lisans düzeyinde devam etme olanağına da sahiptirler.

Siz sevgili öğrencilerimiz meslek yaşamınız süresince birlikte yürüyeceğimiz bu yolda köklü bir kurum olan Dursunbey Meslek Yüksek Okuluna hoş geldiniz.

Sağlık, mutluluk ve başarılar dileklerimle...

 

Adres

Dursunbey Meslek Yüksekokulu Bozyokuş Mah. Zihni Özger Cad. Hıdırlık Mevkii 10800 Dursunbey / BALIKESİR

İletişim

0 266 6624940
durmyo@balikesir.edu.tr

Bizi Takip Edin: