Yaz Okulu

1) 2021-2022 Yaz okulu için Fakültemiz Öğrencilerinin Farklı Üniversitelerden Yaz okulunda ders almak için Form Tıklayınız.

2) 2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı Yazokulunda Açılacak Olan Dersleri Aşağıda belirtilen İlgili Bölümlerin web sayfalarından takip edebilirsiniz.

http://www.balikesir.edu.tr/site/birim/bilgisayar-muhendisligi-bolumu-293094
http://www.balikesir.edu.tr/site/birim/cevre-muhendisligi-bolumu-293097
http://www.balikesir.edu.tr/site/birim/elektrik-elektronik-muhendisligi-bolumu-293098
http://www.balikesir.edu.tr/site/birim/endustri-muhendisligi-bolumu-293100
http://www.balikesir.edu.tr/site/birim/gida-muhendisligi-bolumu-293101
http://www.balikesir.edu.tr/site/birim/insaat-muhendisligi-bolumu-293102
http://www.balikesir.edu.tr/site/birim/makine-muhendisligi-bolumu-293104

3) Yaz Öğretimi Takvimi ve Uygulama Kılavuzu İçin Tıklayınız.

4) Ücretler İçin Tıklayınız.

5) Üniversitemiz Öğrencileri Başvuru İşlemleri ve Uzman Kullanıcı İşlemleri İçin Tıklayınız.

6) Üniversitemiz Dışından Misafir Öğrenci Başvuru İşlemleri İçin Tıklayınız.

7) Diğer Üniversitelerin Öğrencileri; Diğer üniversitelerin öğrencileri, misafir olarak üniversitemizden ders almak istediklerinde öncelikle üzerinden online ön kayıt yapmaları gerekmektedir. Ön kayıtta girilen bilgiler Fakülte ve Yüksekokullar tarafından incelenecektir. İncelemesi sonucunda ön kayıt başvurusu onaylanan öğrenciler Öğrenci Bilgi Sistemi (OBS) sistemimize aktarılmış olacaklardır. Ön kayıt süreci ile ilgili tüm ayrıntılar; Öğrenci Bilgi Sistemi (OBS) adresinde yer almaktadır. Daha sonra A) bendinde anlatılan yolu takip ederek almak istedikleri derslere başvuracaklardır.

NOT: Daha önce üniversitemizde yaz öğretimi almış diğer üniversite öğrencileri Öğrenci Bilgi Sistemimizde pasif olarak kayıtları bulunduğundan ön kayıt yapamayacaklardır. Bu öğrenciler daha önceki yıllarda şahsen gelip başvuruyorlardı. Ancak bu dönem Covid-19 Pandemi süreci devam ettiğinden bu durumdaki öğrenciler şahsen gelmeyecek hangi birimden (Fakülte/Yüksekokul/Meslek Yüksekokulu) ders alacaklarsa o birimin e-mail adresine almak istedikleri dersleri, kodları ve adlarıyla birlikte bildireceklerdir. Öğrencilerin ders aldıkları birimin öğrenci işleri pasif kaydı aktif kayda dönüştürmesi gerekmektedir.

e-mail adresi: mfogrenci@balikesir.edu.tr (Vatandaşlık numarası ve gelinen Üniversite bilgileride eklenip e-mail adresine gönderilmesi gerekmektedir.)