Müdürün Mesajı

Sevgili Öğrenci Arkadaşlarım,

Balıkesir Üniversitesi Ayvalık Meslek Yüksekokulu, çağdaş eğitim ortamı ve güçlü akademik kadrosuyla Türkiye’de Turizm, İşletme, Pazarlama, Restorasyon eğitimi  ve öğretimi ile özdeşleşmiş ön lisans  düzeyinde üniversite eğitimi veren bir Yüksekokuldur. 1992 yılında kurulan yüksekokulumuz, modern eğitim ve öğretim ortamlarını öğrencilerine sunmayı, ulusal ve uluslararası ortamda öğrencilerini rakipleriyle yarışacak şekilde yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

Atatürk İlke ve İnkılaplarına bağlılığı temel prensip edinen Yüksekokulumuz halen Otel, Lokanta ve İkram Hizmetleri, Yönetim ve Organizasyon, Pazarlama ve Reklamcılık, Mimarlık ve Şehir Planlama  olmak üzere dört  bölümde eğitim ve öğretime devam edilmektedir.

Yüksekokulumuz da  öğrencilerimize teorik ve uygulamalı olarak verilen mesleki derslerin yanı sıra, yabancı dil dersleri de yoğun bir şekilde verilmektedir. Turizm programında  birinci yabancı dilin yanı sıra, ikinci yabancı dil olarak ta almanca dersi seçmeli olarak verilmektedir. . Eta muhasebe programı, Sentez, Odeon, Mod,  Autocad gibi çeşitli otomasyon programları da uygulamalı olarak  öğrencilerimize verilmektedir.
           

Her geçen gün gelişen Turizm, İşletme, Pazarlama, Restorasyon  sektörlerinde, ihtiyaç duyulan orta  düzey nitelikli işgücünün yetiştirilmesini amaç edinmiş Yüksekokulumuzda ön lisans eğitimi  yürütülmektedir. Öğrencilerimize 30 işgünü staj zorunlu olup, Stajlarında , kişisel ve mesleki olarak gelişmelerine katkı sağlama imkanına kavuşmaktadırlar. Mezunlarımızın turizm ve konaklama sektörü başta olmak üzere, yiyecek-içecek, havayolları ve bankacılık , mali müşavirlik büroları, restorasyon şirketleri  pazarlama gibi alanlarda da orta  düzey yönetici olarak istihdam olanağı bulabildiği okulumuzu tercih etmenizi umuyor, sağlık, mutluluk ve başarılı bir eğitim-öğretim yılı diliyorum.

 

Balıkesir Üniversitesi

Ayvalık Meslek Yüksekokulu Müdürü

Doç.Dr. Yakup DİNÇ

 

Adres

Sahilkent Mah. Vatan Cad. No:2/A Adliye Yanı AYVALIK/BALIKESİR

İletişim

266 331 3102 - 266 331 4484
ayvalik@balikesir.edu.tr

Bizi Takip Edin: