Sosyal Etkinlikler

İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİ KULÜP FAAALİYETLERİ

Balıkesir Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü öğrencileri ile 3 Ocak 2022 tarihinde düzenlenen ve görevli öğretim elemanı Oğuz KÖSE rehberliğinde “1915 Çanakkale Köprüsü ve Otoyolu Projesi” teknik gezisi bölümümüz öğrencilerin katılımı ile gerçekleştirilmiştir. Şantiye sahası içerisinde imalat süresince yapılan işlemler yerinde görülmüş ve firma yetkililerinin sunumu ile teknik gezi tamamlanmıştır.

YARIŞMALAR

Mühendislik fakültesi bünyesinde faaliyet gösteren Balıkesir Üniversitesi Beton Kano Takımı 20-21 Mayıs tarihlerinde İstanbul Teknik Üniversitesin 'de düzenlenen 2022 Beton Kano Yarışması'nda teknik rapor, sunum ve sportif yarışlarda gösterdiği üstün başarı sonucunda Birincilik derecesini elde ederek Türkiye şampiyonu olmuştur. 2016 yılından beri gerçekleştirilen yarışmaların tamamına katılım gösteren ve hepsinde dereceye giren takımımız bu alanda Türkiye'nin en başarılı takımı konumundadır.

Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği bölümünden Arş. Gör. Erkan TÖRE danışmanlığında üniversitemiz mühendislik, mimarlık ve iktisat bölümü öğrencilerinden oluşan 9 kişilik takımımız, Türkiye Şampiyonu olarak 10-11 Haziran 2022 tarihlerinde Almanya'nın Brandenburg der Havel şehrinde düzenlenecek üniversitelerarası 18. Betonkanu Regetta yarışmasında teknik bilgilerini ve sportif becerilerini sergileyeceklerdir. Yarışmada Avrupa'nın 30 farklı yükseköğretim kurumu 45 beton kano ile temsil edilecektir. BAUN Beton Kano Takımı bu yıl 18.'si düzenlenen Betonkanu Regetta yarışmasına katılım gösteren ilk ve tek Türk takımı olacaktır.