Girişimcilik, Şirketleşme ve Ticarileştirme Birimi

Balıkesir Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi (BAUN TTO) Girişimcilik, Şirketleşme ve Ticarileştirme Birimi, üniversitenin araştırma ve geliştirme çıktılarını ticarileştirmek için çalışan bir birimdir. Üniversitemizin akademisyenleri, araştırmacıları, öğrencileri ve mezunları tarafından geliştirilen yenilikçi fikirleri ve teknolojileri, iş fikirlerine dönüştürmek ve bu fikirleri hayata geçirmek için gerekli desteği sağlamak amacıyla kurulmuştur.

Misyonumuz, üniversite bünyesinde doğan değerli projeleri keşfetmek, geliştirmek ve ticarileştirmek suretiyle bilimin topluma olan katkısını en üst düzeye çıkarmaktır. Akademisyenlerimizin ve öğrencilerimizin yaratıcı düşüncelerini destekleyerek, onların vizyoner projelerini gerçeğe dönüştürmelerine yardımcı oluyoruz.

Birimimiz, üniversitenin araştırma ve geliştirme çıktılarını ticarileştirmek için aşağıdaki hizmetleri sunmaktadır:

  • Yenilikçi fikir ve teknolojilerin değerlendirilmesi
  • İş planı hazırlama desteği
  • Girişimcilik Eğitim Programları
  • Pazar araştırması desteği
  • Mentorluk desteği
  • Kuluçka ve hızlandırma programları

BAUN TTO Girişimcilik, Şirketleşme ve Ticarileştirme Birimi, üniversitenin araştırma ve geliştirme çıktılarını ticarileştirmek için çalışmalarını sürdürmektedir. Birimimiz, üniversitenin araştırma ve geliştirme çıktılarının ekonomik ve sosyal faydalarını artırarak, üniversitenin yenilikçi ve rekabetçi bir kurum haline gelmesini desteklemektedir. Ayrıca üniversitenin mezunlarının iş hayatına katılımını artırarak ve üniversitenin bölgesel kalkınmaya katkıda bulunarak, üniversitenin misyonunu gerçekleştirmesine yardımcı olmaktadırs

Girişimcilik, Şirketleşme ve Ticarileştirme Birimi olarak, yenilikçi fikirleri hayata geçirmek ve üniversite çatısı altında doğan potansiyeli ticari değere dönüştürmek için buradayız. Girişimci ruha sahip herkesi bu yolculuğumuza ortak olmaya davet ediyoruz. İnovasyonun gücüne inanan, geleceği şekillendiren herkesi aramızda görmekten mutluluk duyacağız.

 

İletişim:

Dr. Öğr. Üyesi Fuat KILIÇ

Girişimcilik, Şirketleşme ve Ticarileştirme Birimi Sorumlusu

Adres

Balıkesir Üniversitesi, Rektörlük Binası, Zemin Kat, Çağış Yerleşkesi 10145 Balıkesir

İletişim

0266 612 1400 dahili: 101076
tto@balikesir.edu.tr

Bizi Takip Edin: