Ar-Ge Projeleri (58k)

Üniversite-Sanayi İş birliği (2547/58-k) Ar-Ge Proje Başvuru Süreci

2547 sayılı Yükseköğretim kanununun 58. maddesinin k fıkrası ile 5746 sayılı üniversite-sanayi iş birliği kapsamında araştırma ve geliştirme, tasarım ve yenilik projeleri ile faaliyetlerinin desteklenmesine ilişkin kanun çerçevesinde, üniversitemizin akademisyenlerinin katıldığı projelerin ve faaliyetlerin desteklenmesi için. Bu program, Araştırma ve Geliştirme (Ar-Ge), Yenilik, Tasarım projeleri veya faaliyetlerine yönelik başvuruların kabul edilmesini amaçlamaktadır.

Akademisyenlerimiz, bu program çerçevesinde Üniversite-Sanayi iş birliği projeleri veya faaliyetlerini yürütmek için başvuruda bulunmak amacıyla aşağıdaki başvuru sürecini izlemelidir. Başvurular, Teknoloji Transfer Ofisi ve Balıkesir Üniversitesi Yönetim Kurulu tarafından 2547 Sayılı kanunun 58. maddesinin (k) bendi kapsamında değerlendirilecek ve uygun bulunan projeler desteklenecektir.

Danışmanlık kapsamında Ar-Ge projelerinden elde edilen gelirlerin % 85'i, herhangi bir vergi kesintisi yapılmaksızın ilgili öğretim eleman(lar)ına ödenecektir.

Başvurunuzu yapmadan önce lütfen Araştırma ve Geliştirme, Tasarım ve Yenilik Faaliyetleri Kapsamını içeren Bilgi Notunu ve proje süreçlerini gösteren 58k Proje Başvuru Süreci dokümanlarını inceleyiniz.

Hesap Numarası Bilgileri

Başvuru Formları

  1. Firma Talep Yazısı 
  2. 58k Başvuru Dilekçesi 
  3. 58k Başvuru Formu 

Adres

Balıkesir Üniversitesi, Rektörlük Binası, Zemin Kat, Çağış Yerleşkesi 10145 Balıkesir

İletişim

0266 612 1400 dahili: 101076
tto@balikesir.edu.tr

Bizi Takip Edin: