Rektör Oğurlu NEF Yerleşkesinde İncelemelerde Bulundu

Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yücel Oğurlu, beraberinde Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Cevdet Avcıkurt, Prof. Dr. Murat Doğdubay, Prof. Dr. Fatih Satıl ve Genel Sekreter Yemliha Yanar ile birlikte Necatibey Eğitim Fakültesi Yerleşkesinde incelemelerde bulundu. Necatibey Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Baştürk de Rektör Prof. Dr. Yücel Oğurlu’ya eşlik etti.

Rektör Oğurlu, yerleşke içerisinde Necatibey Eğitim Fakültesi bünyesinde yer alan Manyetizma Laboratuvarı, Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Müzik Eğitimi Anabilim Dalı ve Türkçe Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezini ziyaret ederek yetkililerden yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Rektör Prof. Dr. Yücel Oğurlu, Manyetizma Laboratuvarında, Necatibey Eğitim Fakültesi Fizik Eğitimi Bölümünden Prof. Dr. Yavuz Ege’den başta savunma sanayine yönelik çalışmalar olmak üzere yapılan faaliyetler hakkında bilgi aldı.

Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Müzik Eğitimi Anabilim Dalında da Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Özge Gençel Ataman ve akademisyenlerle bir araya gelen Rektör Oğurlu, gerçekleştirilen çalışmalarla ilgili görüşmelerde bulundu. Rektör Oğurlu, üniversitede ve şehirde gerçekleştirilen sanat etkinliklerindeki katkıları dolayısıyla da anabilim dalı personeline teşekkür etti.

Rektör Oğurlu programı kapsamında son olarak Türkçe Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezini ziyaret ederek Merkez Müdürü Prof. Dr. Ruhi İnan ve merkezde öğrenim gören uluslararası öğrencilerle bir araya gelirken, yeni dönemin başarılı geçmesi dileklerinde bulundu.

© 2023 Balıkesir Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı & Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü