Hasan Basri Çantay, 59. Vuslat Yıl Dönümünde BAÜN’de Anıldı

Balıkesir Üniversitesi ev sahipliğinde, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile Balıkesir Yazarlar ve Şairler Derneği (BAYŞAD) iş birliğinde “59. Vuslat Yıl Dönümünde Milli Mücadele Kahramanı Alim ve Mütefekkir Hasan Basri Çantay” başlıklı bir söyleşi etkinliği düzenlendi.

BAÜN Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi Malazgirt Konferans Salonunda düzenlenen etkinliğe; Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yücel Oğurlu, Balıkesir Üniversitesi Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Cevdet Avcıkurt, Prof. Dr. Fatih Satıl, Genel Sekreter Yemliha Yanar, İl Kültür ve Turizm Müdür V. Aytekin Yılmaz, BAÜN Genel Sekreter Yardımcıları İsmail Durak, Enes Bilgon, akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldı.

Moderatörlüğünü Yusuf Akgül’ün gerçekleştirdiği; Araştırmacı Aydın Ayhan, BAÜN İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Özkan ve Fen Edebiyat Fakültesi Emekli Öğretim Üyesi Prof. Dr. Zeki Çevik’in konuşmacı olarak katıldığı etkinlikte; Hasan Basri Çantay’ın Balıkesir için tarihi konumuna, Milli Mücadele dönemindeki rolüne ve alim ve mütefekkir kimliğine dikkat çekildi.

Çantay’ın rahmetle anıldığı etkinlik kapsamında ayrıca; Aslan Torun, Dilaver Ayyıldız, İsmail Sarıçay, Yusuf Değirmenci ve Yusuf Akgül’ün katıldığı kitap tanıtım ve imza etkinliği de gerçekleştirildi. Etkinlik, hatıra fotoğrafı çekilmesiyle sona erdi.

© 2023 Balıkesir Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı & Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü