Ulaşım ve Konaklama

Ulaşım:

Burhaniye, Balıkesir merkezine yaklaşık 100 km uzaklıkta, Ege Denizi kıyısında bulunan bir ilçemizdir. Kocaseyit Havaalanına yaklaşık 7 km mesafededir. İlçemize bir çok ilimizden doğrudan kara ve havayolu ile ulaşım mümkündür. Yüksekokulumuz, Burhaniye şehir merkezine 6 km mesafede Akçay sahil yolu üzerinde bulunmaktadır. Burhaniye şehir merkezinden her 30 dk.da bir minibüs ve otobüs seferleri düzenlenmektedir. İkinci öğretim öğrencileri için çıkış saatlerine uygun seferler ayarlanmaktadır.

Konaklama:

Yüksekokulumuz, Yurtlar ve ikinci konutların yaygın olarak bulunduğu bir tatil beldesinde bulunması nedeniyle, öğrencilerimiz ev ve yurt bulma sorunu yaşamamaktadır. Yurtların yanısıra, bir çok ev sahipleri evlerini öğrencilerimize dayalı, döşeli olarak kiralayabilmektedirler.

Yurtlar:

Yüksekokulumuzun bitişiğinde bulunan 160 öğrenci kapasiteli Kredi ve Yurtlar Kurumuna ait erkek Öğrenci Yurdu ile Ören'de bulunan Burhaniye Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu bahçesindeki 114 öğrenci kapasiteli Kredi ve Yurtlar Kurumu'na ait Kız Öğrenci yurdu öğrencilerimize hizmet vermektedir.

Yüksekokulumuzun yanında bulunan Öğrenci Yurdu ile ilgili görseller:

 

Yol tarifi ve haritada görüntülemek için TIKLAYINIZ. 

Adres

Balıkesir Üniversitesi Burhaniye Meslek Yüksekokulu Ören Mahallesi Enver Güreli Caddesi No:92 (BUBYO Hizmet Binası) Burhaniye / Balıkesir

İletişim

0 266 414 36 71
burmyo@balikesir.edu.tr

Bizi Takip Edin: