Muafiyet Başvuruları

Bölümümüze yatay geçiş, dikey geçiş ile yerleşerek ders saydırmak isteyen veya daha önce farklı bir üniversiteden aldığı derslerden muaf olmak isteyen öğrencilerin yapmaları gerekenler:

1- Bölümümüz formlar ve dilekçeler kısmında MFD-FR.002 Ders Muafiyet Formu'nu indiriniz.

2- Bu formda sol taraftaki sütuna daha önceki üniversiteden aldığınız dersi, kredisini ve notunu yazınız. Sağ tarafındaki sütuna bu derse karşılık saydırmak istediğiniz (Balıkesir EEM bölümü dersleri) dersin adını ve kredisini yazınız.

3- Bölümümüz ders planlarına (ders isimleri ve kredilerine) bölüm sitemizden ulaşabilirsiniz : http://www.balikesir.edu.tr/site/icerik/elektrik-elektronik-muhendisligi-bolumu-1116

4- Bölümümüz ders içeriklerine yine bölüm sitemizden veya bologna sitemizden ulaşabilirsiniz : http://www.balikesir.edu.tr/site/icerik/resim-bolumu-2560

5- Muafiyet formu doldurulurken, yerine saydırmak istediğiniz ders ile daha önce aldığınız ders içeriklerinin uyumluluğuna lütfen dikkat ediniz.

6- Muafiyet formunu el ile veya bilgisayar ortamında doldurabilirsiniz. Formun çıktısını imzaladıktan sonra taratıp akirli@balikesir.edu.tr adresine mail atınız. Formun ekinde onaylı transkript (e-devletten de alınabilir) koyulması tavsiye edilmektedir.

7- Muafiyetler başvurular tamamlandıktan sonra komisyon tarafından değerlendirilip, sonuçları yönetim kuruluna sunulacaktır. Süreç bazen 2-3 haftayı bulmaktadır. Muafiyetler onaylandıktan sonra OBS'nize notlarınız düşecektir.

8- Eğer saydırmış olduğunuz dersi dönem içerisinde tekrar aldıysanız lütfen danışmanınıza (ekle-çıkar döneminde) veya uzman kullanıcıya ulaşarak bu derslerin güz dönemi ders seçiminden çıkarılması için ulaşınız. Eğer bu dersleri seçmediyseniz ulaşmanıza gerek yoktur.

Adres

Balıkesir Üniversitesi Çağış Kampüsü Mühendislik Fakültesi

İletişim

0 (266) 612 11 94 / 5604
eee@balikesir.edu.tr

Bizi Takip Edin: