Etkinlikler ve Sosyal Sorumluluk Projesi

2021-2022 Eğitim Öğretim yılı Sosyal Sorumluluk Projeleri ve Etkinlikleri

Proje No:1 

Projenin Adı: İlk yardım farkındalıktır.

Proje Ekibi:Öğr. Gör. Vacide Ancın, Öğrenci İlknur Şenoğul

Proje Tarih:9/11/2021

Proje çerçevesinde Kayapa İlköğretim ve Ortaöğretim sınıflarına ilk ve acil yardım eğitimi verdi. “İlk Yardım Farkındalıktır” sloganı temel alınarak gerçekleştirilen eğitimde Yaralanmalar, kanamalar, zehirlenmeler, kırık ve tıkanmalar gibi temel ilk yardım konuları ele alınarak senaryolarla canlandırıldı.

Proje No:2

Projenin Adı: Otizme farkındalık

Proje Ekibi:Öğr. Gör. Vacide Ancın, Öğrenci Havva Aydın

Proje Tarih:4/12/2021 Bütçe:Yok.

Obidev’e ziyarette bulundu. Yapılan ziyarette otizm ve farkındalıkla ilgili bilgilendirilip, farklı yaş aralığındaki çocukların programındaki etkinliklere eşlik edildi. Müzik eşliğinde şarkılar söylenerek, dans edildi. El işi etkinliğinde çocuklarla beraber ambulans yapılarak, çocuklara ambulans ve 112 hakkında kısa bilgiler verildi.

 

 

Proje No:3

Projenin Adı: Bağışlanan Her Ogan Filizlenen Bir Candır

Proje Ekibi:Öğr. Gör. Vacide Ancın, Öğrenci Zehranur Korkmaz

Proje Tarih:12/11/2021 Bütçe:Yok.

Eğitime Balıkesir Devlet Hastanesi Organ Bağış Koordinatörü Emine Dursun Ekinci konuşmacı olarak katıldı. İvrindi SHMYO ve İmam Hatip Lisesi öğrencileri ile akademik personelin katıldığı seminerde, organ nakli ile ilgili önemli bilgiler verilerek, organ bağışının önemi üzerinde duruldu.

Proje No:4

Projenin Adı: Bir nefes daha fazlası için

Proje Ekibi:Öğr. Gör. Vacide Ancın, Öğrenci Şeyma Acar

Proje Tarih:14/12/2021 Bütçe:Yok.

Kızılay ekipleri davet edilerek, kan bağışına destek olundu.

 

Proje No:5

Projenin Adı: Sağlık Dolabı

Proje Ekibi:Öğr. Gör. Vacide Ancın, Zeynep Zehra Arısoy, Candan Hasoğlu, İncinur Yıldız, Betül Dede, Mehmet Berke Kul, Hakkı Aslandoğdu; Bozören Anaokulu ve

Proje Tarih:16/12/2021 Bütçe:Yok.

İvrindi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu 16 Aralık Perşembe günü sosyal sorumluluk projesi dersi kapsamında, İ.Sefa Giray Bozören İlkokul ve Anaokulu öğrencilerine ziyarette bulundu.  Ziyaretleri sırasında anasınıfı öğrencilerine müzikler ve şarkılarla birlikte 112 aranması gereken durumlar anlatılarak, oyuncaklar, balonlar dağıtıldı ve eğlenceli zamanlar geçirildi.

İlkokul düzeyindeki 1-2-3 ve 4. sınıflara eğitici ve eğlenceli dergiler, boya kalemleri, yazı defterleri, balon ve okuma kitapları dağıtılarak, 112 ve ilk yardım hakkında eğitici sunumlar yapıldı. Son olarak, ihtiyaç halinde kullanılabilmesi amacıyla gerekli tüm ilkyardım malzemelerini içeren ecza dolabı okula hediye edildi. Heyecanla gerçekleştirilen sosyal sorumluluk projenin ardında, gülen yüzler bırakıldı.

 

Proje No: 6

Projenin Adı: Sınıflar Yarışıyor

Proje Ekibi: Rabia Güçlü

Proje Tarih:17/12/2021 Bütçe:Yok.

Okulumuzda Sosyal sorumluluk projesi dersi çerçevesinde birçok turnuva düzenlenmeye devam ediyor. Sınıflar arasında genel kültür sorularının yer aldığı bilgi yarışması düzenlendi. Her sınıf grubunun yer aldığı yarışmada İlk ve acil yardım programı . sınıf nö sınıfı 1. Olarak madalyalarını aldılar.

Proje No: 7

Projenin Adı: Satranç Turnuvası

Proje Ekibi: Mehmetcan Erüstün

Proje Tarih:20/12/2021 Bütçe:Yok.

Okulumuzda Sosyal sorumluluk projesi dersi çerçevesinde birçok turnuva düzenlenmeye devam ediyor. Yüksekokulumuzda 20.12.2021 tarihinde Farklı bölüm ve sınıfların katılımıyla öğrenciler arası satranç turnuvası düzenlendi. Tıbbi Dokümantasyon ve sekreterlik programı öğrencilerinden Deniz Erdemir’in 1. Olduğu turnuva büyük heyecanla gerçekleşti.

 

Proje No: 8

Projenin Adı: Balya halkına Meme ve Serviks kanseri eğitimi

Proje Ekibi: Canan Yaldız

Mehlika Akca

Selin Özder

Batınnur Emine Algül

Beyzanur Arı

Proje Tarih:21/12/2021 Bütçe:Yok.

21/12/2021 tarihinde Balya halkına yönelik Meme kanseri ve serviks kanseri hakkında bilgilendirme amaçlı konferans düzenlendi. Yüksekokul Müdürü Dr. Öğr. Üyesi. Pelin Palas Karaca ve yüksekokul hocalarının katılımıyla Balya Belediyesi çok amaçlı toplantı salonunda kadınlara yönelik gerçekleştirilen eğitime Balya halkı yoğun ilgi gösterdi. Eğitimde Meme kanseri ve Serviks kanseri hakkında bilgilendirme yapıldıktan sonra broşürler ve ketem kartları tüm misafirlere dağıtıldı.

 

Proje No: 9

Projenin Adı: Altıeylül Halk Eğitim Merkezi İlk Yardım Eğitimi

Proje Ekibi:

Proje Tarih:22/12/2021 Bütçe:Yok.

 

Balıkesir Üniversitesi İvrindi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu öğrencileri, bayanlara ev kazalarında ilk yardım ve kadın sağlığı eğitimi verdiler.

Balıkesir’e bağlı Altıeylül ilçesindeki halk eğitim merkezindeki kursiyerler, kadın sağlığı ve ev kazalarında ilk yardım eğitimi aldı. İvrindi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu öğrencileri sosyal sorumluluk projesi dersi kapsamında Öğretim Görevlisi Vacide Ancın ve Öğretim Görevlisi Naciye Kaya koordinatörlüğünde  “Her Yerde İlk Yardım” sloganı ile gerçekleştirilen eğitim verildi. Bayanlara yönelik verilen eğitimde meme ve rahim ağzı kanseri, ayrıca evlerimizde sık karşılaştığımız yanıklar, zehirlenmeler, solunum yolu tıkanması gibi kazalarda ilk müdahalenin nasıl olması gerektiği konularında bilgiler verildi. Yapılan eğitim bayanlar tarafından ilgiyle karşılandı.

 

Proje No: 10

Projenin Adı: “EĞLEN,ÖĞREN,MİKROPLARI YEN”

Proje Ekibi: -202022701043 Derya Karaman ( Paramedik 2. Sınıf 2. Öğretim ) Proje Sorumlusu/Kırmızı Başlıklı Kız

-Kübra Yüksel  ( Paramedik 2. Sınıf 2. Öğretim ) Pamuk Prenses

-Mücahit Cengiz  ( Paramedik 2. Sınıf 2. Öğretim )  Prens

-Berivan Yamaç  ( Paramedik 2. Sınıf 2. Öğretim )  Tavşan

-Eda Türkmen  ( Paramedik 2. Sınıf 2. Öğretim ) Palyaço

Proje Tarih:30/12/2021 Bütçe:Yok. İvrindi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu sosyal sorumluluk projesi dersi kapsamında “EĞLEN,ÖĞREN,MİKROPLARI YEN” projesi adı altında “Vilayetler Hizmet Birliği Şehit Gediz Çivi Anaokulu “nda okul öncesi hijyen eğitimi verildi .İçerik kapsamında çocuklara el ve ağız hijyeni anlatıldı.  Çocuklarımızla birlikte eğlenceli şekilde gerçekleştirilen eğitimde şarkılar söylendi, danslar edildi, minik sohbetler edilerek, oyunlar oynandı.

Çocuklarımızın sevdiği karakterler olan Pamuk Prenses, Prens, Kırmızı Başlıklı Kız, yüz boyama etkinliği yapan Palyaçolar  ile eğlenceli unutulmaz bir gün oldu

 

Proje No: 11

Projenin Adı: Atköy ilköğretim okulunda ilk yardım ve teknoloji bağımlılığı eğitimi

Proje Ekibi: Emrah tekin ilk yardım 112 aranması gereken durumlar

Tolga savkat teknoloji bağımlılığı

Yanımızda gelecekler

Nezaket uçgun

Zeynep Zehra Arısoy

Melih tekin

Ayşegül tiryaki

Proje Tarih:03/01/2022 Bütçe:Yok.

İvrindi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu öğrencileri sosyal sorumluluk dersi kapsamında Balıkesir Atköy ilköğretim okulunda ilk yardım ve teknoloji bağımlılığı konuları üzerine eğitim verdi.

Proje No: 12

Projenin Adı: Sen de Olabilirsin Diyabet Hergün Yürü Hareket Et"

Proje Ekibi: kevser keloğlu

Enes ……

Proje Tarih:23/12/2021 Bütçe:Yok.

Balıkesir Üniversitesi İvrindi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu öğrencileri, İlköğretim öğrencilerine diyabet farkındalığı ve sağlıklı beslenme hakkında eğitim verdi.

 İvrindi 7 Eylül İlköğretim okulu öğrencilerine diyabet farkındalığı ve sağlıklı, dengeli beslenme hakkında eğitim verildi

İvrindi Sağlık Hizmet Meslek Yüksekokulu öğrencileri sosyal sorumluluk projesi dersi kapsamında "Sen de Olabilirsin Diyabet Hergün Yürü Hareket Et" sloganı ile gerçekleşen eğitim gün boyu sürdü. Öğrencilere diyabet hastalığının tanımı,diyabetten korunma yolları,sağlıklı beslenmenin önemi ve nasıl dengeli beslenebileceği hakkında bilgiler verildi. Ayrıca proje kapsamında;

Dengeli ve sağlıklı beslenmede sebze ve meyve gibi lifli gıdaların önemini vurgulayan ilköğretim öğrencilerine yönelik oyunlar ile eğitim pekiştirildi.Eğitimlere çok sayıda öğrenci katıldı.

Proje No: 13

Projenin Adı: HER ÇOCUK ÖĞRENİR

Proje Ekibi: Yeliz Maraz

BEKİR LATİF DEMİR

Zeynep Zehra Arısoy

Nezaket Uçgun

Proje Tarih:05.01.2022 Bütçe:Yok.

İvrindi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu öğrencileri Balıkesir/Altıeylül Fevzi Çakmak İlkokulu'ndaki özel eğitim sınıflarına ve ailelerine yönelik eğitim gerçekleştirdi. "HER ÇOCUK ÖĞRENİR. BAZEN AYNI ANDA BAZEN FARKLI ANDA BAZEN AYNI YOLLA BAZEN FARKLI YOLLA" sloganı ile gerçekleştirilen eğitimde çocuklara yönelik el yıkama yöntemleri, ağız ve diş sağlığı konuları ele alınarak, 112'yi aramaları gereken zamanlar anlatıldı. Özel eğitim sınıflarındaki öğrencilerin ailelerine yönelikte temel ilk yardım eğitimleri verildi.

Proje No: 14

Projenin Adı: Meme ve Seviks Kanseri

Proje Ekibi: Elmas

Şerife Nur

Proje Tarih:06.01.2022 Bütçe:Yok.

Balıkesir Üniversitesi İvrindi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu öğrencileri Sosyal Sorumluluk Projeleri dersi kapsamında “Kanserden Korkmayın Geç Kalmaktan Korkun” sloganı ile Meme Kanseri, Rahim Ağzı Kanseri, Kolon Kanseri hakkında eğitim verip broşür dağıttı.


İvrindi Devlet Hastanesinde İvrindi İlçe Sağlık Müdürlüğü destekleriyle stant kuran öğrencilerin KKMM, erken tanı ve tedavi farkındalığı eğitimleri gün boyu sürdü.

 

 

 2019-2020 SOSYAL SORUMLULUK PROJELERİ VE ETKİNLİKLERİ

Yüksekokulumuza Rektörlük Futsal Turnuvasında Centilmenlik Kupası Verilmiştir.

 

Yüksekokul Öğrencilerimiz Yaşama Yol Ver Pankartıyla Balıkesirspor Baltok - Çaykur Rizespor Türkiye Kupası Futbol,   Karesispor - Düzcespor Basketbol Maçında "Yaşama Yol Ver" pankartıyla yer aldılar.

 

 

 

Yüksekokul öğrencilerimiz Kepsut Hotoşlar İlköğretim okulunda minik öğrencilerle oyunlar oynadılar, okulun duvarlarını boyadılar.

 

 

 İvrindi Belediyesi Konferans Salonunda Op. Dr. Baki AYDOĞAN Diyabet Konusunda Yüksekokulumuz öğrencilerine ve ivrindi halkına bilgilendirme yaptı.

 

 

 

 

 

Karesi Belediyesi Toplantı Salonunda Hastane Öncesi Acil Müdahalede Güncel Yaklaşımlar Konulu Panel Düzenlendi.

 

 

 

Yüksekokul Öğrencilerimiz sınıflar arası bilgi yarışması düzenlediler.

 

 

 

 

 Acil Sağlık Hizmetleri Haftası Etkinlikleri Kapsamında Yüksekokul Öğrencilerimize Balıkesir 112 Ekipleri tarafından tanıtım yapılıp eğitim verilmiştir.

 

 

 

 

Yüksekokul öğrencilerimizce İvrindi Halkına Aşure ikram edildi.

 

 

 

Öğrencilerimiz tarafından ivrindi halkına yönelik sağlık bilgilendirme çalışması yapıldı.

 

 

 

 Yüksekokul öğrencilerimiz Büyükyenice ilköğretim okulunda öğrencilere yönelik tiyatro oyunu sergilediler

 

 

 

Yüksekokul öğrencilerimiz Bozeren ilkolu ve Fatih Kiraz Anakolunda hijyen ve kişisel temizlik konulu eğitim verdiler.

 

 

 

Yüksekokul öğrencilerimiz Çamşavşar İlkolunuda öğrencilere ilk yardım malzemeleri ve kullanımı konusunda bilgilendirme yaptılar.

 

 

 

Yüksekokul öğrencilerimiz ivrindi köpek barınağı merkezine gezi düzenlediler.

 

 

 

Yüksekokul öğrencilerimiz ivrindi'de ev ziyaretleri yaparak meme kanseri hakkında bilgilendirme yaptılar.

 

 

İvrindi Sağlık Lisesi öğrencileri Yüksekokulumuzu ziyaret ettiler.

 

 

Yüksekokul öğrencilerimiz İvrindi Meydanında vatandaşlara " Unutma Beni Çiçeği Tohumu" dağıttılar.

 

 

 

 

 Yüksekokul öğrencilerimiz sosyal sorumluluk projesi kapsamında Türk Kızılayı ve Türk Eğitim Vakfı'na destek olmak amacıyla İvrindi Meydanında kermes düzenlediler..

 

 

 

 

 

 

Balıkesir UMKE Yüksekokulumuz öğrencilerine eğitim verdiler..

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BBalıkesirspor idari ve teknik ekibi Yüksekolumuzda Söyleşiye katıldılar..

 

 

 

 

 

 

 Sosyal Sorumluluk Projesi Kapsamında Yüksekokul öğrencilerimiz ivrindi ilçesinde ve kılcılar köyünde rahim ağzı kanseri hakkında bilgilendirme yaptılar..

 

 

 

 

 

Yüksekokulumuz Voleybol Takımı Barış Pınarı Harekatına destek verdi

 

Balıkesir Altıeylül Atköy İlköğretim okulunda kadın hastalıkları, meme kanseri ve temel ilk yardım hakkında kadınlara bilgilendirme yaptılar..

 

Öğrencilerimiz İvrindi Meydanında vatandaşlara yönelik temel ilk yardım hakkında bilgilendirme yaptılar..

 

Öğrencilerimiz Balıkesirspor - Altınordu Futbol Maçında "Bir nefes Daha fazlası İçin" pankartı açtılar..

 

 

 

Organ Bağışı Haftası Kapsamında, İvrindi halkına ve öğrencilerimize yönelik organ bağışının önemi hakkında bilgilendirme yapıldı.

 

Yüksekokulumuzca İvrindi Meydanında Aşure Hayrı düzenlendi.

Adres

Bedrettin Mahallesi Yusuf Kurt Sokak No:16 10770 İvrindi/BALIKESİR

İletişim

0266 456 15 04
ivrindishmyo@balikesir.edu.tr

Bizi Takip Edin: